FAALİYET ALANLARI

MADENİ YAĞ

TP MADENİ YAĞLAR

Motor Yağında Yeni Güçlü Nesil!
Aracınızın gücüne güç katmak için geliştirdiğimiz madeni yağ ürünlerimizle sektöre yenilik, araçlara yüksek performans ve kalite katıyoruz.

ÜRÜN GRUBU

TP HIZLAN: Güç, Performans, İvme!
Tam sentetik binek araç motor yağlarından, motosiklet yağlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan TP Hızlan, en zorlu koşullarda bile motorunuzun gücünü korurken; aracınızın performansını maksimumda tutar.

TP YAREN: Tüm iklim ve yol koşullarında güvenebileceğiniz çevik bir profesyonel !
TP Yaren; otobüsler, kamyonlar/çekiciler, iş makinaları ve jeneratörler gibi araçların özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş ağır hizmete uygun dizel motor yağıdır. İçeriğindeki özel formülüyle motorunuzu korurken, yüksek dayanıklılık gücüyle üst düzey performans sağlar. Motorda verimi artırırken yakıt ve bakım masraflarını azaltır.

TP RAMAN: Uzun ömürlü şanzıman ve diferansiyeller için…
Raman dişli yağları, otomotiv sektörü ve inşaat makinelerini şanzıman ve diferansiyellerinde kullanılmak üzere ileri teknoloji ürünü katıklar ile güçlendirilmiş yağlardır. Bu sayede ekstra koruma sağlarken, yaşlanma direnci arttırılıp, yağ değişim ömrü uzatılmaktadır.

TP CEYHAN: Her türlü şartta kesintisiz performans!
Ceyhan hidrolik sistem yağları; özel olarak geliştirilen yapısıyla ekipmanlarınızın ömrün uzatırken, sisteminizin temiz kalmasına yardımcı olur.

TP POYRAZ:  Yağlamada üst düzey performans, geniş kullanım alanı!
Poyraz gresleri, otomotiv sektöründe kullanılan kalsiyum sabunlu rulman greslerinden molibdenli komlex greslere kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip yağlardır. Geniş kullanım alanı sağlayan Poyraz gresleri sisteminizi pastan korurken, üst düzey yağlama avantajı sunmaktadır.

TP MERGEN: Sisteminiz için ekstra koruma!
Mergen kapalı sistem dişli yağları, ağır yük altında çalışan dişli sistemleri için tasarlanmış EP (Extra Pressure) katkılı yağlardır. Bu yağlar yüksek dayanıklılık gücüne sahip olup, dişli sistemlerinizin korunmasına yardımcı olurlar.BİNEK ARAÇ MOTOR YAĞLARI

Motorunuzun gücünü korurken, aracınızın performansını maksimumda tutar.

TP HIZLAN T7 5W40
TP HIZLAN T7 5W40, Dünyanın önde gelen araç üreticilerinden Mercedes, BMW, Porsche, Volkswagen ve Renault’un OEM standartlarını karşılamak için özel olarak geliştirilmiş tam sentetik dört mevsim motor yağıdır. Çok düşük ve çok yüksek hava sıcaklıklarında bile mükemmel koruma sağlar, motorunuzu en zor şartlar, yüksek devirler altında dahi yağlanmaya devam eder.

Özel olarak tasarlanmış deterjan katıkları ile motorunuzdaki çamurlaşma ve kurumlar ile savaşır, katalitik konvertorünüzü korur, üstün performans sağlar.

TP HIZLAN T5 5W30
TP HIZLAN T5 5W30, Ford OEM Standartlarına özel performans seviyelerini karşılayan üstün katık teknolojisine sahip, sentetik baz yağlardan üretilmiş tam sentetik motor yağıdır. Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği standardı ACEA’a ait yakıt ekonomisini kriterlerini karşılar yakıt tüketimini düşürür.

Soğuk havalarda motorun kolay çalışmasını sağlar ,motorunuzu zorlu şartlar altında bile korumaya devam eder, yağ kanallarında oluşan kurumu engeller daha öncede oluşan kurumları temizler, katalitik konvertörü korur.

TP HIZLAN T5 10W40
TP HIZLAN T5 10W40, Yüksek performanslı DİZEL ve BENZİNLİ motorlar için üretilmiş, Mercedes MB 229.1 performans seviyelerini karşılayan sentetik bazlı motor yağıdır. API (Amerika Petrol Enstitüsü)API SL/CF ve öncesinde yer alan standartları karşılar, sürtünmeleri azaltarak yüksek motor performansı sağlar.

Soğuk havalarda motorun kolay çalışmasını sağlar, motorunuzu zorlu şartlar altında bile korumaya devam eder, katalitik konvertörü korur.

TP HIZLAN T5 15W40
TP HIZLAN T5 15W40, Kaliteli baz yağlar ve modern katık kompozisyonundan oluşan mineral motor yağıdır. Tüm benzinli/dizel binek araç motorların yanı sıra turbo şarjlılarda dahil olmak üzere hafif ticari araçların dizel motorlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Dünyanın ileri gelen motor üreticilerinin talep ettiği API SJ ,ACEA A3/B4-04 standartlarını karşılar. Pistonları temiz tutar ve sorunsuz hareket etmelerini sağlar , aşınma ve pas oluşumunu engeller.

TP HIZLAN T4 15W40
TP HIZLAN T4 15W40 Motor yağları, seçkin mineral baz yağlar ve özel geliştirilmiş performans katıkları içeren mineral motor yağıdır. Her türlü iklim ve yol koşulunda sorunsuz olarak görevini yapar.

Sürtünmeyi azaltır, motorda oluşan kuruma karşı savaşır ve çamurlaşmayı engeller.

TP HIZLAN T4 20W50
TP HIZLAN T4 20W50 Motor yağları, seçkin mineral baz yağlar ve özel geliştirilmiş performans katıkları içeren motor yağıdır. Her türlü iklim ve yol koşulunda sorunsuz olarak görevini yapar.

Sürtünmeyi azaltır, motorda oluşan kutuma karşı savaşır ve çamurlaşmayı engeller.

TP HIZLAN 4T 10W40
TP HIZLAN 4T 10W40, Hava/su soğutmalı 4 zamanlı motosiklet motorlarında kullanılmak üzere tasarlanmış tam sentetik bazlı motor yağıdır. Motorun ömrünü uzatır, ıslak debriyaja mükemmel performans göstererek arka tekerleğe hızlı ve etkin güç transferini sağlar.

JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği, Avrupa ve Japon yapımı tüm motosikletlerde güvenle kullanılabilir.

TP HIZLAN 2T
TP HIZLAN 2T,Hava soğutmalı 2 zamanlı motosikletler, bahçe araçları ve diğer küçük motorlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş mineral motor yağıdır. Kurum oluşumuna karşı tam koruma sağlar.

Motor parçalarını mükemmel yağlar, ilk çalışma anının hızlı ve güvenilir olmasını sağlar. Düşük kükürtlü formülasyonu ile erken ateşlemeye karşı motoru korur.

TP HIZLAN T5 LPG 10W40
TP HIZLAN T5 LPG 10W40, LPG li motorlar için üretilmiş yüksek performansa sahip sentetik bazlı motor yağıdır. LPG’den kaynaklı motor problemlerine karşı savaşır. Sürtünmeleri azaltarak motor verimini arttırmaya yardımcı olur.

Yağ değişim aralıklarını uzatması sayesinde bakım maliyetlerini düşürür. Soğuk havalarda motorun kolay çalışmasını sağlar, motorunuzu zorlu şartlar altında bile korumaya devam eder.

TP HIZLAN T3 LPG 15W40/20W50
TP HIZLAN T3 LPG 15W40/20W50 Motor yağları, LPG yakıt kullanan motorlarda yaşanan problemleri azaltmak için geliştirilmiş mineral motor yağlarıdır.

Motora mükemmel yağlama yaparak aşınmalara karşı koruma sağlar.
TİCARİ ARAÇ, AĞIR VASITA VE TRAKTÖR MOTOR YAĞLARI

TP YAREN Y6 LS 10W40
TP YAREN Y6 LS 10W40, Düşük kül gereksinimi olan yeni nesil araçlarda motor aşınmasında, tortu ve kurum oluşumuna karşı savaşan mükemmel koruma sağlayan tam sentetik motor yağıdır. Formülasyonunda kullanılan eşsiz katık teknolojisi sayesinde, en zorlu kullanım koşullarında bile Euro 4 ve Euro 5 motorlu araçlarda mükemmel motor koruması sağlar.

ACEA E4/E6/E7-08 performans seviyesini istendiği EGR (Egzoz Gazı Dönüşümü) ve SCR (Seçici Katalizör ile Redüksiyon)motorlu yeni araçlar için idealdir. Geleneksel yağlara göre daha düşük seviyede sülfat külü, fosfor ve kükürt içermektedir.

TP YAREN Y6 10W40
TP YAREN Y6 10W40 ,Modern ağır hizmet tipi  dizel araçlarda kullanılmak üzere olarak geliştirilmiş tam sentetik motor yağıdır. Motor ömrünü ve yağ değişim aralıklarını maksimum seviyeye uzatacak şekilde formüle edilmiştir. ACEA E4/E7-08 performans seviyesinin istendiği EGR (Egzoz Gazı Dönüşümü) ve SCR (Seçici Katalizör ile Redüksiyon) motoru yeni nesil araçlar için idealdir. Araç üreticisine bağlı olmak kaydı ile bazı EURO 5 motorlarda da kullanımı uygundur.

Üstün akışkanlık ve pompalana bilirlik özelliği ile yüksek aşınmanın gerçekleştiği ilk çalıştırmada mükemmel koruma sağlar. Mükemmel viskozite kontrolü ile yağ tüketimini büyük ölçüde azaltır ve bakım maliyetlerini düşürür. Yüksek sıcaklıkta üstün koruma özelliği ile turbo şarjın ömrünü uzatır. İçerisinde bulunan deterjan katıkları ile çamur , kurum, piston cilalanması , asit ve korozyon kontrolü sağlayarak motor aşınmalarını önler.

TP YAREN Y4 15W40
TP YAREN Y4 15W40 Farklı iklim şartlarında ve ağır çalışma koşullarında çalışan iş makinaları, kamyonlar ve otobüsler için geliştirilmiş ultra yüksek performanslı (UHPD) , uzun ömürlü mineral motor yağıdır. Ticari filolar ve iş makineleri için özellikle tavsiye edilir. Ağır çalışma şartlarında ve özellikle yüksek kükürtlü yakıt kullanımından kaynaklanan zararlı asitlerin oluşumunu TBN katıkları ile engelleyerek oksidasyon ve korozyona karşı mükemmel koruma sağlar. Üstün kurum kontrolü sayesinde motor aşınmalarını azaltır, filtre tıkanmalarını önler.

Dizel partikül filtresi (EGR,SCR) olan bir çok araçlar için kullanımı uygun değildir.

TP YAREN Y3 15W40
TP YAREN Y3 15W40, turbo şarjlı dizel motorlar için geliştirilmiş yüksek sıcaklıkta bile üstün koruma sağlayan Amerika Petrol Enstitüsü API CH-4 standardının talep ettiği performans seviyesini karşılayan dizel motor yağıdır. Mükemmel koruma ve uzun yağ değişim aralıkları sunması sayesinde tüm ticari araçlar ve birçok iş makinesi için en uygun seçimdir, kuruma ve çamurlaşmalara karşı motoru korur, motorunuzun ömrünü uzatır, yağ filtresinin ömrünü uzatır.

TP YAREN HD 15W40
TP YAREN HD 15W40 Motor yağları, ağır hizmetler (Heavy Duty) şartlarda çalışan Dizel motorlar için özel geliştirilmiş performans katıkları kullanılarak geliştirilmiş mineral motor yağıdır. API ( Amerika Petrol Enstitütüsü) CF-4 performans seviyesini karşılar, yüksek TBN değeri sayesinde içeriğinde 0,5% den az kükürt bulunan yakıtlar ile kullanımı uygundur.

Sürtünmeyi azaltır, aşınmaları engeller, motorda oluşan kuruma karşı ile savaşır ve çamurlaşmayı engeller.

TP YAREN HD 20W50
TP YAREN HD 20W50 Motor yağları, ağır hizmet (Heavy Duty) şartlarda çalışan Dizel motorlar için özel geliştirilmiş performans katıkları kullanılarak geliştirilmiş mineral motor yağıdır. API ( Amerika Petrol Enstitüsü) CF-4 performans seviyesini karşılar, yüksel TBN değeri sayesinde içeriğinde %5 den az kükürt bulunan yakıtlar ile kullanımı uygundur, sürtünmeyi  azaltır, aşınmaları engeller, motorda oluşan kuruma karşı savaşır ve çamurlaşmayı engeller.TRANSMİSYON VE DİŞLİ YAĞLARI
Motorunuza ekstra koruma sağlarken, yağ değişim ömrünü uzatır.

TP RAMAN G5 75W90
TP RAMAN G5 75W90 Tam Sentetik Dişli Yağı, iklim koşullarının etkisinin yüksek olduğu şartlara manuel otomotiv dişli kutularında, akslarda, transfer kutularında ve diferansiyel dişlilerinde kullanılabilecek tam sentetik dişli yağıdır. İçeriğinde bulunan EP (Aşırı Basınç) katığı ile en ağır koşullar altında bile, aşınmaya karşı sağladığı mükemmel koruma ile parça ömrünü uzatır. Düşük sıcaklıklardaki akışkanlık özelliği, kritik parçaların yeterli yağlanmasını sağlayarak ekipman ömrünü uzatır. Korozyona karşı korur ve köpük oluşumunu önler. Geleneksel dişli yağlarına kıyasla geliştirilmiş termal kararlılık ve dayanıklılığı daha uzun yağ değişim aralığı ve buna bağlı olarak daha düşük bakım ve onarım maliyeti sunar.

TP RAMAN G5 80W90 / 85W140
TP RAMAN G5 Dişli Yağları, API GL-5 performans seviyerine uygunluğun gerektiği Hipoid dişli kutularında, Akslarda, Transfer kutularında ve Diferansiyel dişlilerinde kullanılabilecek mineral dişli yağıdır. İçeriğide bulunan EP (Aşırı Basınç) katığı ile en ağır koşullar altında bile aşınmaya karşı sağladığı mükemmel koruma ile parça ömrünü uzatır.

Sisteminizi korozyona karşı korur, köpük oluşumunu önler ve oksidasyona karşı kararlılığı yağ değişim aralıklarını uzatır.

TP RAMAN G4 80W90
TP RAMAN G4 Dişli Yağları, ağır şartlar altında çalışan ticari araçlar için geliştirilmiş, özellikle uzun yağ değişim aralıkları için uygun mineral dişli yağıdır. İçerisinde bulunan EP (Aşırı Basınç), köpük önleyici, aşınma ve korozyon önleyici katıklar sayesinde sisteminiz korur. API GL-4 (Amerika Petrol Enstitüsü) performans seviyesinde yağ kullanımının tavsiye edildiği otomobil, kamyon, otobüs, hafif hizmet tipi ticari araç, zirai araçlar ve iş makinaları gibi birçok aracın manuel transmisyonlarında güvenle kullanılır.

TP RAMAN G4 90 / 80W
TP RAMAN G4 Dişli Yağları, ağır şartlar altında çalışan ticari araçlar için geliştirilmiş, özellikle uzun yağ değişim aralıkları için uygun mineral dişli yağıdır. İçerisinde bulunan EP (Aşırı Basınç), köpük önleyici, aşınma ve korozyon önleyici katıklar sayesinde sisteminiz korur. API GL-4 (Amerika Petrol Enstitüsü) performans seviyesinde yağ kullanımının tavsiye edildiği otomobil, kamyon, otobüs, hafif hizmet tipi ticari araç, zirai araçlar ve iş makinaları gibi birçok aracın manuel transmisyonlarında güvenle kullanılır.

TP RAMAN G1 90
TP RAMAN G1 Dişli Yağları, aşırı yük ve basınç altında çalışmayan mekanik vites kutusu ve diferansiyellerde kullanılmak için tasarlanmış kalite baz yağlardan üretilmiş mineral dişli yağlarıdır.

Optimum kalınlıkta yağlanma filmi oluşturur ve ısı değişimlerinden etkilenerek incelmez.

TP RAMAN G1 140
TP RAMAN G1 Dişli Yağları, aşırı yük ve basınç altında çalışmayan mekanik vites kutusu ve diferansiyellerde kullanılmak için tasarlanmış kalite baz yağlardan üretilmiş mineral dişli yağlarıdır.

Optimum kalınlıkta yağlanma filmi oluşturur ve ısı değişimlerinden etkilenerek incelmez.

TP RAMAN R 26
TP RAMAN R26, tarım makinelerinin transmisyon, diferansiyel ve aracın hidrolik sistem ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış ekstra yüksek performanslı çok amaçlı traktör/ tarım aracı dişli yağıdır. İçeriğinde bulunan özel katıklar sayesinde ağır şartlarda çalışan inşaat/ iş makinalarının aktarma organlarında da kullanıldığı uygulamalar yer almaktadır. Muhteviyatında bulunan özel yapı taşı sayesinde aşınmayı önler, ekipmanı korur, ömrünü uzatır ve bakım maliyetini düşürür. İçinde bulunduğu sistemi temiz tutar ve düzenli çalışmalarını sağlar. SAE 80w sınıfı yağların istendiği, hipoid dişli tasarımları dışındaki her türlü dişli uygulamalarında kullanılabilir.

TP RAMAN TM 10W / 30 / 50
TP RAMAN TM Transmisyon Yağları, inşaat/iş makinalarında ekstra yüksek performans gerektiren ağır hizmet tipi şanzumanlar, hidrolik sistemler ve diğer güç aktarma elemanları için geliştirilmiş CAT TO-4 standardını karşılayan mineral dişli yağdır.

Üstün katık teknolojisi sayesinde redüktörler, diferansiyaller, transmisyonlar ve hidrolik sistemlere uygulandığında sistem performansının artırılmasına yardımcı olur. Yüksek basınç altında bile kararlılığını ve yağlama işlevini sürdürür.

TP RAMAN ATF II
TP RAMAN ATF II, otomatik şanzımanlar ve hidrolik direksiyon sistemleri için geliştirilmiş dişli yağıdır. Yapısında yer alan kompleks katıklar sayesinde sürtünmeyi düşürür, aşınmaları önler ve yüksek sıcaklıklarda bile aracınızın performansını korur.

GENERAL MOTORS DEXRON II D ATF performans değerlerini karşılar.

TP RAMAN ATF III
TP RAMAN ATF III, Ford (1983-1996), GM (2005 öncesi), Allison, ZF ve Voith gibi dünyanın ileri gelen araç/transmisyon üreticilerinin otomatik transmisyonlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş yüksek kaliteli mineral dişli yağıdır. Birçok power-shift transmisyonda ve hidrolik direksiyon ünitelerinde de kullanılabilir. Üstün termal ve oksidasyon kararlılığı sayesinde mükemmel temizlik ve daha uzun transmisyon ömrü sağlar. Düşük sıcaklıklardaki iyi akışkanlık özelliği ile yumuşak vites geçişi sağlar. Sürtünmeyi düzenleyici etkisi ile yumuşak vites geçişi sağlar. Sızdırmazlık malzemeleri ile uyumlu olduğundan sızıntıları önler.
HİDROLİK SİSTEM YAĞLARI VE ENDÜSTRİYEL YAĞLAR
Yüksek dayanıklılık gücüne sahip olup, dişli sistemlerinizin korunmasına yardımcıdırlar.

TP CEYHAN III 32 / 46 / 68
TP CEYHAN III Hidrolik Sistem Yağları, yüksek viskozite indeksine sahip (HVI), yüksek performanslı hidrolik sistem yağlarıdır. İçeriğinde bulunan vizkozite indeksi geliştirici katıklar sayesinde hizmet süresince sistem verimliliğine artı değer katar. Oksidasyona, pas ve korozyona karşı etkili koruma sağlarlar. Ağır çalışma koşullarına sahip, aşınmaya karşı hassas, yağın fitrenebilme ve sudan ayrılabilme özelliklerinin önem kazandığı hidrolik sistemlerinde tavsiye edilir.

Yüksek vizkozite indeksi ve düşük akma noktası değerleri ile çok geniş bir çalışma sıcaklığında tam performans gösterirler. Filtre değiştirme sıklığını azaltırlar.

TP CEYHAN II 32 / 46/ 68 / 100
TP CEYHAN II Hidrolik Sistem Yağları, yüksek kaliteli baz yağlar ile benzersiz bir katık kompozisyonundan oluşan HLP sınıfı sistem yağlarıdır. Sabit ve hareketli sistemlerde, takım tezgahlarında, hidrolik preslerde, paletli, dişli ve pistonlu pompalarda üstün performans gösterir. Depozit oluşumunu en aza indirerek sistemin daha uzun süre temiz kalmasını sağlar. Güçlü aşınma önleyici özelliği ile sistemin verimli çalışmasını sağlar ve arıza duruşlarını engeller.

Pompa ve kontrol elemanlarını korur, servo valflerini temiz tutarlar. Her çalışma koşulunda ekipmanı etkili korurlar.

TP MERGEN 68 / 100 / 150 / 220
TP MERGEN Endüstriyel Dişli Yağları, aşınmaları önlemek ve aşırı basınç altında dayanıklılık özelliklerini arttırmak amacıyla özel katıklar ile güçlendirilmiş, yüksek kaliteli madeni dişli yağ serisidir. Sirkülasyonlu, çarpmalı veya yağ püskürtmeli endüstriyel dişli kutularının yağlanması için tavsiye edilir. Düz, helis, konik ve sonsuz dişlilerde de güvenle kullanılabilir. Sudan ayrılma karakteristiği iyidir. Korozyona ve aşınmaya karşı mükemmel koruma sağlayarak bakım masraflarını azaltırlar. Arıza veya bakım duruşlarını azaltarak üretimi artırırlar, işçilik ve bakım giderlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

TP MERGEN 320 / 460
TP MERGEN Endüstriyel Dişli Yağları, yüksek viskoziteli yapısı ile aşırı yük altında çalışabilen EP katıkları güçlendirilmiş yüksek kaliteli madeni dişli yağlarıdır. Düz, helis, konik ve sonsuz dişlilerde de güvenle kullanılabilir.

Korozyona ve aşınmaya karşı mükemmel koruma sağlayarak bakım masraflarını azaltırlar. Yüksek yağlayıcılığı sayesinde arızaları azaltır, işçilik ve bakım giderlerinin düşülmesine yardımcı olur.


MÜSTEHZARLAR / YARDIMCI ÜRÜNLER
Güvenli sürüş şartlarını sağlamakla birlikte aracınıza ekstra güç katar.

TP DOT 3
TP DOT 3 Serisi Hidrolik fren yağları , özel sentetik esaslı bir sıvı olup motorlu araçların hidrolik fren ve debriyaj sistemlerinde kullanılır. Bir çok binek otomobil markasının ve ticari araçların fren ve debriyaj sistemlerinde güvenle kullanılabilir.

Kullanıldığı sistemleri aşınma, pas ve korozyon oluşumuna karşı koruyarak sistemin ömrünü uzatır.

TP DOT 4
TP DOT 4 Serisi Hidrolik fren yağları, özel sentetik esaslı bir sıvı olup motorlu araçların hidrolik fren ve debriyaj sistemlerinde kullanılır. Elektronik fren sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Kullanıldığı sistemleri aşınma, pas ve korozyon oluşumuna karşı koruyarak sistemin ömrünü uzatır.
SOĞUTMA SIVILARI / ANTİFRİZLER
Kış mevsiminin ağır şartları ve yaz mevsiminin zorlu sıcaklarına karşı aracınızın soğutma sistemini korur.

TP CARMED ANTİFRİZ
TP CARMED ANTİFİRZ, Etilen-glikol esas yüksek kaliteli bir antifrizdir. Borat , Nitrit ,Nitrat , Amin, Fosfat ve Silikat içermeyen organik  katık sayesinde soğutma sistemi üzerindeki tüm metalleri , özellikle alüminyum ve alaşım metalleri pas, korozyon ve oksidasyona karşı uzun süre korur. Soğuk havalarda soğutma suyunun donma noktasını düşürerek donmaya karşı mükemmel koruma sağlar, sıcak havalarda ise kaynama noktasını yükselterek soğutma suyunun kaynamasını ve hararetin yükselmesini önler. Dört mevsim kullanılabilir. %50 sulu karışımının donma noktası en çok -37 derecedir.

TP CARMED UZUN ÖMÜRLÜ ANTİFRİZ
TP CARMED UZUN ÖMÜRLÜ ANTİFRİZ LL, organik asit katık teknolojisi (OAT) ile formüle edilen, her iklimde motorun ideal çalışma sıcaklığında çalışmasını sağlayan, uzun ömürlü soğutma sıvısıdır. Tüm demir alüminyum alaşım motorların soğutma sistemlerini pas ve korozyona karşı mükemmel korur.

Çevre sağlığı düzenlemelerine uygun olarak nitrit, boron, fosfor, silikat ve amin içermez. Konvasiyonel antifrizlerle karıştırılmaması önemle tavsiye edilir.